دونیسا

یکی از نوشیدنی‌های پرطرفدار در فصل تابستان، شربت‌ خنک آلوورا است. روش‎های زیادی برای تهیه‎ی این نوشیدنی وجود دارند. در ادامه به 2 روش برای تهیه شربت آلوورا می‎پردازیم.

مواد لازم برای تهیه شربت آلوورا

ژل شفاف آلوورا: 2 قاشق غذاخوری
آب لیمو ترش: 1 فنجان
برای تهیه شربت آلوورا، ابتدا باید لایه زرد رنگ روی بخش ژله‎ای برگ‌های آلوورا را جدا کنید. این لایه‌ها طعم تلخی دارند. برای آن‎که راحت بتوانید این لایه‌‎های زرد رنگ قسمت‌های ژله‌ای را جدا کنید، اول آن‌ها را با آب سرد بشویید و سپس با استفاده از یک قاشق غذاخوری سرکه سفید و یک فنجان آب، راحت می‌توانید این قسمت‌ها را جدا کنید.

بعد از جداسازی لایه‌های زرد رنگ موجود در بخش‌های ژله‌‎ای برگ‎ها، برگ‌ها را به قطعات کوچک تقسیم کنید و با آب سرد بشویید. سپس بخش‎های ژله‎ای آلوورا را جدا کنید و آن‌ها را در مخلوط‌کن بریزید و اجازه دهید به حالت یکدست در آید. اگر می‌خواهید این آبمیوه را به‏‎صورت ترکیبی درست کنید. آبمیوه مورد نظر را در مخلوط‎کن بریزید و بگذارید با آلوورا خوب ترکیب شود. برای شیرین شدن شربت، می‌توانید از عسل یا شکر استفاده کنید. برای رقیق شدن آن، از کمی آب و یخ استفاده کنید. اگر تمایل دارید نوشیدنی شما پالپ‌دار باشد، می‌‎توانید به آن تکه‌های میوه اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *